Kategorie

Opis kategorii postów jakie znajdziecie na tym blogu:

-Cykl Zamki Polskie
Jako miłośniczka klimatów średniowiecznych postanowiłam przybliżyć czytelnikom miejsca, które sama odwiedziłam w sposób bardziej przystępny niż na różnych portalach historyczno-naukowych. Nie chodzi o rozpisywanie się o historii danego miejsca, a ukazanie jego walorów klimatyczno-estetycznych. Znajdą się tutaj jednak odnośniki do stron związanych z danym miejscem, jego historią czy legendami. Będzie również dużo zdjęć, w większości wykonanych przeze mnie, bądź kogoś z kim na owe wypady się udaję. Zdjęcia są moją własnością, dlatego proszę o odpowiednie obchodzenie się z nimi, podziwianie, zapisywanie jedynie do własnych potrzeb. W razie potrzeby mogę przesłać dane zdjęcia w większej rozdzielczości.

-Podróże
Podróżuję często, w różne miejsca w kraju jak i na świecie. Lubuję się w fotografii typowo widokowej, dlatego pojawi się tu wiele zdjęć z moich wypadów, zwiedzania czy po prostu odpoczynku. Jeśli dobrze pójdzie, to pewnie w przyszłym roku pojawią się również moje próbu w fotografii podwodnej :) Spodziewajcie się więc zabytków, pięknych widoków i opisów.

-Refleksje

To, co w danej chwili akurat mnie najdzie, gdy będę miała ochotę podzielić się z wami jakimiś przemyśleniami, nurtującym mnie problemem czy po prostu zaciekawić was jakąś informacją.

-Kucharzenie
Jak sama nazwa wskazuje, będzie conieco o kuchni. Głównie pojawią się tu moje zmagania z garnkiem i patelnią. Kuchnia pasjonuje mnie od dawna, choć dopiero zaczynam sama szukać własnej drogi w świecie przepisów, przypraw i smaków. Krok po kroku będziecie śledzić moje początki :)

-Foto
Jako, że fotografem jestem bardziej z zamiłowania niż z zawodu, profesjonalistką nie jestem. Nie mam pojęcia o tym czym wyróżnia się dobre zdjęcie, nie miałam nigdy żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Tak samo jak z kuchnią, dopiero zaczynam zagłębiać się w ten temat. Zapraszam więc do podziwiania tego, co mi wychodzi jak i proszę o komentowanie i porady ludzi znających się na tym ciut lepiej:)